דילים לחופשה

מדוע חשוב לבקר בהלסינקי

מדוע חשוב לבקר בהלסינקיהלסינקי, בירת פינלנד – היא עיר מאוד תועלתנית. פינלנד באמת השיגה את עצמאותה רק לאחר מלחמת העולם הראשונה, ב 1918, אז זה מעולם לא היה את הכסף הדרוש עבור בניינים מרהיבים. זוהי עיירה שקטה ושלווה, והמרכז נשלט על ידי ארט נובו… המקומיים מתבדחים באומרו שזוהי העיר התחתית הריקה-בכל מקום יש פסלי עירום.

הבניין הראוותני ביותר בעיר נקרא טמפלאליאוקיו (נסו לבטא את:)). זה קתדרלה שנבנתה במאה ה -20, נחפר ישירות בסלע, מכוסה בכיפה מרהיבה באמת. זה לא באמת נותן לך את התחושה של הקדוש, אבל יש לו אווירה מיוחדת, בואו להודות בזה, מיסטי.

מאז פינלנד הייתה חלק מהאימפריה הרוסית, אחד הבניינים המרשים סרי לנקה עם ילדים ביותר בעיר הוא הקתדרלה האורתודוקסית (הבנויה בסגנון רוסי, אך בצבע שני), לא רחוק מהקתדרלה הלותרנית (מרבית הפינדינס Luterani)… כמו עם שטוקהולם, הלסינקי יש אי האהוב על ידי המקומיים בימים שטוף שמש כמה-כאשר אתה יכול ללכת לשם פיקניק-יש 330, אבל הפופולרי ביותר הוא סומנליננה, ועל זה אתה גם למצוא עקבות של ביצורים צבאיים.

אלו ארבע הבירות של סקנדינביה, שכדאי לבקר בהן. בנוסף, אהבתי במיוחד ברגן, בירה אמיתית של נורבגיה המערבית–כי בין החוף המערבי לבין אוסלו הם ההרים הענקיים: במשך מאות שנים, לא היה קשר יבשתי, כל כך הרבה לשקול כי ברגן היא בירה של עמידה עצמית… זה היה, אגב, העיר העשירה ביותר של סקנדינביה, עד שהוא נפגע על ידי המוות השחור – המגפה!

מומחים שיווק יש למחזר ואמר לו שזה “כנראה החוף הכי טוב בעולם.” קרוב לוודאי שזה לא, אבל דבר אחד בטוח … חול לבן וקנס הוא באמת מדהים. הבעיה של  קשורה להצלחתה – אם כי יש קילומטרים של חול לבן עדין בסדר, הוא די צפוף. לא תמצא לגיונות של תיירים זרים, כמו במקרה של החופים של תאילנד, אבל תיירים רבים. לא משנה כמה אתה עני , אתה צריך ללכת פעם בחיים למרות שזה מפותח, מישהו עם המוח אסר על בנייני החוף להיות גבוה יותר מאשר עצי דקל … אז אלה חזיתות מכוערים לעתים קרובות מוסתרים באלגנטיות מאחורי גזעים אקזוטיים.