דילים לחופשה

על פראג ועל היסטוריה של העיר

על פראג ועל היסטוריה של העירבזמנים קדומים, פראג הוכרה בדרך כלל כאחת הערים המרהיבות ביותר ובקרב היעדים הפופולריים ביותר ביבשת הישנה. . וההכרה לא הגיעה הרגע נקרא “עיר של 100 מגדלים “, “עיר הזהב ” או “אם כל העיירות “, בירת צ’כיה אינה מפסיקה למדהים את מספר המבקרים המוגבר, המגיע מכל קצוות העולם.

הסרט התיעודי הראשון שנכתב על פראג מתוארך למאה ה-X, כאשר בקצה העולם, סוחר יהודי מתרשם מההתנחלות האבן שהוא מוצא כאן. האגדה מספרת כי פראג נוסדה 200 שנים מוקדם יותר על ידי הנסיכה Libuse ובעלה Premysl, החל שושלת באותו שם. הנסיכה, אשר הייתה מתנת ראיית העתיד, בוחרת את המקום על פי התחזיות חופשה במלדיבים שלה, מקנא התהילה הנצחית שלה. ראיות היסטוריות לא להכחיש את האגדות-גרעין העיר הוקמה במאה התשיעית סביב טירה על גבעה על הגדה הימנית של נהר הוולטאבה, הידוע בימים אלה כמו וישהראד או “הטירה הגבוהה “. עם הזמן, הוא התפתח לאחד ממרכזי הקניות החשובים ביותר בחלק המרכזי של אירופה, ומושך סוחרים מפינות היבשת הרחוקות ביותר. הגשר הראשון, המכונה גשר ג’ודית ‘, קישר בין שני חלקי העיר על נהר הוולטאבה, מאז 1170, אך הוא נמחץ על-ידי האחמים במאה ה -14. לאחר מכן, הוא מוחלף על ידי גשר צ’רלס המפורסם, ששרד במשך המאות, עד לתקופה העכשווית.

במאה ה -13 ייסד המלך אוקאר השני את המחוז האוטונומי הגרמני, שנקרא “מאלה (” סעיף קטן “ברומנית), באזור הידוע לאחר מכן כ-Hradcany. כיום, רשת הרחובות הצרים הממוקמים למרגלות מצודת פראג, היא אחד האזורים הסארקיים ביותר בעיר. מאלה אסטרלה ובאט-מסטו (“העיר העתיקה” ברומאסטה), הממוקמת בצד הנגדי של הנהר, מחוברים במספר גשרים ומייצגים את לב הבירה הצ, מקום קסום, שבו הרוח הקדומה עדיין מחזיקה מעמד, מבלי להעלם, עם המעבר זמן.

במהלך ההיסטוריה שלו במשך יותר מ 1000 שנים, פראג תמיד היתה מקום קוסמופוליטי. המורשת התרבותית שלה היא תוצאה הרמונית בשל ההשפעות הצ, הגרמניות והיהודיות, שכולן גלויות הן את הטופוגרפיה הכללית של העיר והן את האווירה המיוחדת הנמצאת כאן. מגוון של סגנונות אדריכליים ושילובים ייחודיים שלהם מתחת לרוח praghez. עיר הבירה של צ’כיה, מרשימה כל מי שמגיע לכאן. הוא הקסום מוצרט, שעבודתו “דון ג’ובאני/” התחילה לעבוד כאן, על אלברט איינשטיין, אנדרה ברטון או הלהקה הבריטית רולינג סטונס שהגיעה לכאן להופיע כמעט כל שנה.

העיר חמה ומסבירת פנים, הקורנת מרוח בוהמית חזקה, שנולדה כמו בירה המוגשת בפאבים או במנות ענקיות של סטייקים מבשר חזיר שמוגשות במקומות מסוימים. המסורות שהתגלו כאן מודגשות היטב על ידי מסעדות מסוג האחוזה שממקטות את העיר, בעיקר במרכז או באזור ההיסטורי. שם אתה יכול לנסות את ההתמחויות המקומיות הטעימות ביותר, כגון “Veprova הבית של כורדניקי a zelim “, בתרגום חינם “חזיר עם כופתאות וכרוב”, כנראה המתכון המפורסם ביותר של הקולינרי הצ. אנחנו יכולים גם לשים לב פנקייק של תפוחי אדמה מטוגנים שנקרא bramboracki או המתכון הקלאסי של גבינה מטוגנת, מוגש עם רוטב טרטר, סוג של רוטב מיונז, בישלה קר.

עם כל אלה שהוזכרו במדריך התיירותי הקטן שלנו לעיר פראג, לא רק פלאי אדריכלי הם אלה שהביאו את הבירה הצ “עיר הזהב “. הוא מפורסם גם בייצור בירה, המוגשת אינספור מסעדות, ברים או טרסות, שרבים מהם הם המפיק שלהם של המשקה המבוצר הגרוע.